Kim jesteśmy?

Fizjo-Zwierz powstał 4 kwietnia 2014r. Początkowo funkcjonowaliśmy jako gabinet przy lecznicy weterynaryjnej, obecnie jesteśmy samodzielnym jednym z pierwszych w woj. zachodniopomorskim ośrodkiem świadczącym kompleksowe usługi z zakresu rehabilitacji zwierząt.

Nasz zespół

W trosce o braci mniejszych

mgr inż. Natalia Ciąpała

zootechnik, fizjoterapeuta małych zwierząt, technik weterynarii

Zwierzęta zawsze były obecne w moim życiu, można powiedzieć – od kołyski. Wybierając drogę zawodową nie było innej opcji, aby połączyć pasję z wykształceniem i pracą. Od ponad 12 lat pracuję ze zwierzętami. Początkowo jako technik weterynarii w okolicznych gabinetach weterynaryjnych. Następnie pod okiem mistrza odbywałam liczne praktyki i staże poszerzając swoją wiedzę z zakresy rehabilitacji zwierząt. W 2014 roku przyszedł czas na spełnienie marzeń i założenie Fizjo-Zwierz. Tytuł magistra inżyniera zdobyłam na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, gdzie obroniłam dwie prace dyplomowe pt. ‘’Programy rehabilitacji zwierząt użytkowanych sportowo” oraz ‘’Wpływ jakości podłoża na długość wykroku zwierząt towarzyszących”. W okresie studiów udzielałam się aktywnie w kole naukowym. Obecnie staram stale się dalej rozwijać uczestnicząc w kursach warsztatach, szkoleniach i seminariach z zakresu rehabilitacji zwierząt.
Prywatnie właśccielka Bostonn Terrierki Tośki oraz kota Molly adoptowanej ze schroniska po urazie miednic a także rybek (pielęgnic papuzich)
Od 2016r w naszym centrum mieszka Rysiek, kot rasy maine coon zwany też prezesem 🙂

inż. Karolina Kąkolewska

zoofizjoterapeuta

Absolwentka zoofizjoterapii na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Specjalność zwierzęta nieudomowione i egzotyczne. Prywatne właścicielka psa Harleya w typie TTB, pasjonatka fotografii oraz ogrodnictwa.

Współpracujemy z lekarzami weterynarii oraz hodowcami psów rasowych.
Organizujemy konsultacje specjalistyczne z udziałem ekspertów oraz prowadzimy sklepik z artykułami dla zwierząt.

W pracy wykorzystujemy najnowszy sprzęt między innymi takich marek jak: Beurer, RJ, Zimmer. Cenimy sobie wysoką jakość świadczonych usług, dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie – tak w zakresie samych usług jak i ich cen. Co ważne dla komfortu klientów wszystkie wykonywane przez nas zabiegi i stosowane techniki są bezbolesne – nie stosujemy środków znieczulających. Jako, że stres jest czynnikiem niesprzyjającym w procesie rehabilitacji, staramy się go wyeliminować lub jeśli to jest niemożliwe, ograniczyć do niezbędnego minimum i stworzyć niemal domową atmosferę.

Nasze centrum urządziliśmy z myślą o czworonożnych klientach,Nie ma w nim barier architektonicznych, 2/3 podłogi to mata antypoślizgowa, kolejna umieszczona jest na stole rehabilitacyjnym. Na większych klientów czeka wygodny materac (nie są wsadzani na stół). Dodatkowo dysponujemy przestronna poczekalnią, gdzie znajduje się miska pełna świeżej wody oraz pojemnik z ciastkami.

Widok psa „prowadzącego” właściciela do gabinetu, czy zrelaksowanego kota śpiącego podczas zabiegu jest dla nas bezcenny.

Fizjo-Zwierz posiada doskonałą lokalizację – znajduje się w centrum miasta tuż przy szpitalu powiatowym oraz w bezpośrednim sąsiedztwie parku miejskiego – idealny teren do spacerów z psami. Dla klientów udostępniony jest parking (przed budynkiem lub od strony podwórka).